Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polska Statystyka Publiczna ma 100 lat

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.03.2018

Dla uczczenia 100-letniej rocznicy powołania Głównego Urzędu Statystycznego, Urząd Statystyczny w Kielcach wspólnie z kieleckim oddziałem Polskiego Towarzystwa Statystycznego zorganizował seminarium naukowe Świętokrzyskie społeczeństwo i gospodarka kiedyś a dziś. Historia i statystyka. Spotkanie odbyło się 21 marca w scenerii najmłodszego oddziału Muzeum Narodowego w Kielcach – Muzeum Dialogu Kultur. Celem seminarium było podkreślenie roli statystyki publicznej, która od wieku stanowi podstawę wiedzy dla nas wszystkich o społeczeństwie i gospodarce nadążając jednocześnie za wyzwaniami, jakie współczesność generuje.

Udział w seminarium wzięli pracownicy środowiska akademickiego, lokalnej administracji rządowej oraz pracownicy resortu statystyki. Obecnością zaszczyciła nas również Pani dr Grażyna Marciniak – wiceprezes GUS, która przedstawiła historię statystyki publicznej i jej współczesną odsłonę w nowej identyfikacji wizualnej.

W trakcie seminarium odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców w konkursie zorganizowanym przez Urząd Statystyczny w Kielcach dla szkół ponadgimnazjalnych.

Do góry