Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zakończyła się I edycja Olimpiady Statystycznej. Znamy nazwiska zwycięzców!

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
21.04.2017

Zakończyła się I edycja Olimpiady Statystycznej.
Znamy nazwiska zwycięzców!

 

W I edycji Olimpiady Statystycznej wzięło udział blisko 2,5 tys. uczniów z całej Polski. Trzyetapowa konkurencja (zawody szkolne, okręgowe i centralne) powoli wyłaniała młode talenty w dziedzinie statystyki. Ostatecznie, 19 kwietnia 2017 r. po zawodach centralnych ustnych poznaliśmy nazwiska uczestników, którzy stanęli na olimpijskim podium:

  1. Paulina Orłowicz z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu
  2. Mateusz Rasmus z VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy
  3. Michał Mglej z  Technikum w Zespole Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej

Podium to tylko trzy miejsca, a na fanfary zasługują wszyscy laureaci, czyli najlepsza dziesiątka, a w niej uczeń z naszego regionu - Kamil Pytel z I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Wł. Sikorskiego we Włoszczowie. Kamil zajął siódme miejsce, pokonał tym samym blisko 2,5 tys. rywali z całego kraju. Słowa uznania i gratulacje  należą się także finalistom, którym nie udało się dostać do grona laureatów, a którzy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w każdym etapie zmagań olimpijskich.

Za piękną walkę dziękujemy wszystkim uczestnikom I edycji Olimpiady Statystycznej, mamy nadzieję na spotkanie w następnych edycjach.

Komitet Główny Olimpiady Statystycznej

 

Szczegółowe informacje na temat Olimpiady Statystycznej znajdują się na stronie internetowej:
www.stat.gov.pl/portal-edukacyjny/olimpiada-statystyczna

Do góry