Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ochrona środowiska i leśnictwo w województwie świętokrzyskim w latach 2016-2018

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 16.12.2019
Częstotliwość wydania: Co 2-3 lata

Publikacja Ochrona środowiska i leśnictwo w województwie świętokrzyskim w latach 2016-2018 porusza niezwykle aktualne tematy związane z ekologią, stanem środowiska naturalnego, leśnictwem i łowiectwem. Dane przedstawiono dla województwa ogółem oraz w ujęciu przestrzennym - w układzie powiatów i gmin, a wybrane informacje zostały przedstawione według podregionów i miast o dużej skali zagrożenia środowiska oraz na tle kraju.
Podstawowym źródłem danych zawartych w opracowaniu są wyniki badań Głównego Urzędu Statystycznego. W celu przedstawienia problematyki w szerszym zakresie wykorzystano także inne źródła, m.in. właściwą tematycznie sprawozdawczość ministerstw oraz dane Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.
Publikacja zawiera analizę wybranych aspektów stanu i ochrony środowiska, część tabelaryczną oraz uwagi metodyczne, które dotyczą zakresu, źródeł i zasad grupowania danych, metod badań i ich organizacji.
 

Przekroje: województwo, powiaty i gminy
Do góry