Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Stan i struktura demograficzno-społeczna ludności w województwie świętokrzyskim w świetle wyników NSP 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.01.2024
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Publikacja prezentuje wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, który został przeprowadzony na terenie Polski w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. według stanu na dzień 31 marca 2021 r. 
Opracowanie zawiera informacje dotyczące stanu i struktury demograficznej ludności, kraju urodzenia oraz posiadanego obywatelstwa, poziomu wykształcenia, niepełnosprawności, przynależności narodowo-etnicznej i wyznaniowej oraz zasobów migracyjnych. W publikacji przedstawiono także charakterystykę osób przebywających w obiektach zbiorowego zamieszkania.
Część analityczną wzbogacono prezentacją graficzną w postaci map i wykresów oraz tablicami zawierającymi porównanie spisów 2011 i 2021. 


Do góry