Rada ds. Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego
Rada jest organem doradczym i opiniotwórczym dla Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w sprawach dotyczących rozwoju społeczno-gospodarczego regionu. Zadaniem Rady jest prowadzenie strategicznej dyskusji na temat celów oraz kierunków polityki regionalnej województwa i jej efektów.
Zespół ds. opracowania Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich
Prace zespołu obejmują swym zakresem m.in. diagnozę sytuacji społeczno-gospodarczej obszarów wiejskich i rolnictwa oraz identyfikację potrzeb i potencjału produkcji.
Świętokrzyska Rada Innowacji
Grono reprezentowane jest przez przedstawicieli środowiska administracji samorządowej, organizacji pracodawców, uczelni wyższych, instytucji otoczenia biznesu oraz firm działających w regionie. Rada pełni funkcję forum dyskusyjnego, które rekomenduje kierunki rozwoju regionu.
Grupa robocza ds. aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do roku 2020
Spotkania grupy roboczej obejmowały następujące prace:
- projekt aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do roku 2020
- przygotowywanie dokumentów dotyczących przyszłej perspektywy Polityki Spójności 2014-2020
- projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
Regionalna Grupa Robocza ds. wspierania reintegracji migrantów
Inicjatywa realizowana była przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, w związku z projektem pn. „Regions benefitting from returning migrants – Re-Turn” („Regionalne korzyści płynące z powrotu migrantów”), współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2007-2013. W trakcie spotkania przedstawiciel Urzędu wygłosił referat nt.: Świętokrzyskie w Polsce – sytuacja demograficzna ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska migracji.
Lokalna Grupa Wsparcia Projektu JOBTOWN Europejska sieć dla lokalnego partnerstwa na rzecz polepszenia i zwiększenia szans zatrudnienia młodzieży
Miasto Kielce wraz z dziesięcioma miastami Unii Europejskiej, przez blisko 2 lata będą opracowywać innowacyjne metody przeciwdziałania zjawisku wysokiego bezrobocia wśród młodzieży. Tymi zagadnieniami zajmą się członkowie utworzonej w projekcie grupy, aby do maja 2015 wypracować Lokalny Plan Działania, który przyczyni się do poprawy sytuacji młodych osób na rynku pracy.
Prace w ramach projektu współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.