Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Wybierz przedział: Najnowsze dwa miesiące pół roku rok lub zakres od: do:

Konkurs #liczysiękażdy

W związku z obchodami Dnia Statystyki Polskiej Urząd Statystyczny w Kielcach oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowy i ponadgimnazjalnych z regionu świętokrzyskiego do udziału w konkursie. Nawiązując do zaplanowanego w bieżącym roku Powszechnego Spisu Rolnego, a w przyszłym roku Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, hasło przewodnie konkursu brzmi #liczysiękażdy.
Czytaj dalej

Publikacja Województwo Świętokrzyskie-Podregiony, powiaty, gminy 2019

31.12.2019
Opracowanie zawiera obszerny zestaw informacji z zakresu: demografii, rynku pracy, gospodarki, finansów publicznych, kultury i oświaty oraz bezpieczeństwa publicznego publikacja umożliwia wielowymiarową charakterystykę poszczególnych dziedzin życia społeczno-gospodarczego naszego regionu. Zamieszczony materiał statystyczny wzbogacony został ilustracją graficzną w postaci map i wykresów.
Czytaj dalej

Publikacja Rocznik Statystyczny Województwa Świętokrzyskiego 2019

31.12.2019
„Rocznik Statystyczny Województwa Świętokrzyskiego 2019” w 23 działach tematycznych zawiera informacje m.in. z zakresu: demografii, rynku pracy, gospodarki, finansów publicznych, kultury i oświaty, poziomu życia społeczeństwa oraz bezpieczeństwa publicznego. Zamieszczony materiał statystyczny wzbogacony został ilustracją graficzną w postaci wykresów ukazujących wybrane tendencje rozwojowe poprzez dynamiczne ujęcie zjawisk.
Czytaj dalej

Sytuacja osób w wieku 55 lat i starszych w województwie świętokrzyskim w latach 2010–2018

31.12.2019
W publikacji analizie poddano różnorodne aspekty sytuacji osób w wieku dojrzałym i starszym
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Aktywność ekonomiczna ludności w województwie świętokrzyskim w III kw. 2019 r.

31.12.2019
Informacja została opracowana na podstawie uogólnionych wyników reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL), przeprowadzonego w III kwartale 2019 r.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa świętokrzyskiego - listopad 2019

31.12.2019
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa świętokrzyskiego dotyczące m.in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych map i kartogramów.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza województwa świętokrzyskiego w grudniu 2019 r.

31.12.2019
Koniunktura gospodarcza, opinie formułowane przez jednostki z siedzibą w województwie ŚWIĘTOKRZYSKIM – grudzień 2019 r.
Czytaj dalej

Publikacja Ochrona środowiska i leśnictwo w województwie świętokrzyskim w latach 2016-2018

16.12.2019
Publikacja Ochrona środowiska i leśnictwo w województwie świętokrzyskim w latach 2016-2018 porusza niezwykle aktualne tematy związane z ekologią, stanem środowiska naturalnego, leśnictwem i łowiectwem. Dane przedstawiono dla województwa ogółem oraz w ujęciu przestrzennym - w układzie powiatów i gmin, a wybrane informacje zostały przedstawione według podregionów i miast o dużej skali zagrożenia środowiska oraz na tle kraju.
Czytaj dalej
1  2    
Do góry