Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Wybierz przedział: Najnowsze dwa miesiące pół roku rok lub zakres od: do:

Publikacja Turystyka w województwie świętokrzyskim w latach 2010-2017

27.09.2018
Opracowanie zawiera informacje dotyczące m.in. położenia i walorów przyrodniczych województwa, ośrodków kultury, zabytków, zaplecza sportowo-rekreacyjnego, bazy uzdrowiskowej oraz turystyki kwalifikowanej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Kultura w województwie świętokrzyskim w 2017 roku

26.09.2018
Źródłem informacji wykorzystanych w opracowaniu są wyniki badań prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza województwa świętokrzyskiego w sierpniu 2018 r.

31.08.2018
Koniunktura gospodarcza, opinie formułowane przez jednostki z siedzibą w województwie ŚWIĘTOKRZYSKIM – sierpień 2018 r.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Biuletyn statystyczny województwa świętokrzyskiego - II kwartał 2018

29.08.2018
Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów przedsiębiorstw, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa świętokrzyskiego - lipiec 2018

29.08.2018
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa świętokrzyskiego dotyczące m.in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych map i kartogramów.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Warunki pracy w województwie świętokrzyskim w 2017 r.

24.08.2018
Warunki pracy to zagadnienie ważne z punktu widzenia zdrowia społeczeństwa oraz realizacji zobowiązań pracodawców do zapewnienia warunków pracy, zgodnych z obowiązującymi normami. Badanie warunków pracy ma na celu ocenę stanu i śledzenie zmian w zakresie zagrożeń na stanowiskach pracy, związanych zarówno ze środowiskiem pracy, z uciążliwością pracy, jak i zagrożeń związanych z czynnikami mechanicznymi oraz liczby osób korzystających ze świadczeń z tytułu pracy w warunkach szkodliwych dla zdrowia i z tytułu wypadków przy pracy. Wyniki tego badania stanowią podstawę do podejmowania działań profilaktycznych i prowadzenia odpowiedniej polityki w dziedzinie poprawy warunków pracy.
Czytaj dalej

Publikacja Atlas statystyczny województwa świętokrzyskiego

22.08.2018
„Atlas statystyczny województwa świętokrzyskiego" jest opracowaniem graficznym prezentującym zróżnicowanie przestrzenne zjawisk społeczno-ekonomicznych w województwie. W opracowaniu, za pomocą kartogramów i kartodiagramów oraz licznych wykresów, zaprezentowano zagadnienia związane z kapitałem ludzkim, jakością życia, gospodarką oraz środowiskiem, a także wybrane dane dla regionów NUTS 2 Unii Europejskiej.
Czytaj dalej

Publikacja Sytuacja demograficzna województwa świętokrzyskiego w 2017 r.

31.07.2018
Opracowanie zawiera podstawowe dane o liczbie i strukturze ludności oraz o ruchu naturalnym i wędrówkowym na terenie województwa świętokrzyskiego. Jest kontynuacją i rozwinięciem poprzednich wydań pt. „Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie świętokrzyskim”.
Czytaj dalej
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    11
Do góry