Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rolnictwo w województwie świętokrzyskim w latach 2019 i 2020

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 27.07.2021
Częstotliwość wydania: Co 2 lata

Publikacja „Rolnictwo w województwie świętokrzyskim w latach 2019 i 2020” jest kolejną edycją opracowania z zakresu statystyki rolnictwa, przedstawiającą podstawowe informacje o wybranych warunkach produkcyjno-ekonomicznych oraz o wynikach produkcji roślinnej i zwierzęcej. Przedstawione dane uzyskano na podstawie zbiorczych wyników sprawozdawczości oraz badań reprezentacyjnych, a także szacunków i ocen rzeczoznawców.
Opracowanie zawiera charakterystykę użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów, produkcji głównych ziemiopłodów rolnych i ogrodniczych oraz dane wynikowe badań przeprowadzonych w 2020 r.
z zakresu pogłowia zwierząt gospodarskich i skupu produktów rolnych.
Tłem i uzupełnieniem przeprowadzonej analizy są dane zawarte w aneksie tabelarycznym dostępnym na stronie internetowej Urzędu. Ponadto w opracowaniu zamieszczono uwagi metodologiczne, zawierające opis zakresu badań oraz podstawowe definicje stosowanych pojęć.

Przekroje: województwo, sektory własności, formy własności
Do góry